Studijos

Nusprendėte studijuoti? Puiku, kadangi Danijos aukštosios mokyklos siūlo daug ir įvairių studijų programų. Užsieniečiai dažniausiai mokosi anglų kalba (šalyje beveik 80 % gyventojų kalba angliškai). Papildomai iš svetur atvykusiems  studentams suteikiama galimybė mokytis danų kalbos visiškai nemokamai.

Kas svarbiausia apie studijas Danijoje

Asmenys iš ES šalių Danijoje gali mokytis nemokamai. Bakalauro studijos, kaip ir Lietuvoje, trunka 3-4 metus, magistro – 1-2 metus.

Gerai besimokantys gauna stipendijas. Papildomas stipendijas gauna ir tie, kurie studijų metu dirba. Dirbantys nuo 10-ies iki 12-os valandų per savaitę papildomai pretenduoja gauti iki 350 EUR stipendiją.

Konkursinio balo sandara

  • Siekiant studijuoti Danijos aukštojoje mokykloje reikia pateikti 10, 11 ir 12 klasių pusmečių pažymius, taip pat, nurodyti išklausytų valandų skaičių. Įdomu tai, kad aukštosioms mokykloms nėra svarbūs tavo išlaikytų egzaminų balai.
  • Papildomai – motyvacinis laiškas, kuris vertinamas visose šalies aukštosiose mokyklose. Studentai parašę motyvacinį laišką turi didesnę tikimybę įstoti. Naudinga pateikti ir rekomendacinius laiškus iš mokyklos, kurią baigėte, taip pat savanorystės centrų bei kitų organizacijų, kuriose aktyviai reiškėtės. Jeigu Lietuvoje dagiausia dėmesio skiriama pažymiams, tai norint įstoti į Danijos aukštąją mokyklą – svarbiausia yra motyvacija ir noras mokytis.
  • Galiausiai – anglų kalbos žinios. Norint studijuoti bakalauro programoje – užteks KASKO anglų kalbos testo. Jeigu norite studijuoti magistrantūroje – būtina išlaikyti IELTS arba TOEFL testus.

Studijų sistema

Paskaitos vyksta labai panašiai kaip ir Lietuvos aukštosiose mokyklose: kelis kartus per savaitę nuo ryto iki pietų arba iki vakaro. Viskas priklauso nuo to, kokios pakopos studijas pasirinkote, taip pat, nuo pačios aukštosios mokyklos. Išskirtinis bruožas – nėra skolų sistemos. Jeigu nepavyko išlaikyti egzamino – jį bus galima perlaikyti po pusės metų, o iki tol studentas turi pasirinkti kitą studijuojamą dalyką, kad kreditai būtų užpildyti.

Verta pastebėti, kad Danijos aukštosiose mokyklose studijuoja labai daug studentų iš visų pasaulio šalių, tad įgausite ne tik patirties tam tikroje sferoje, tačiau taip pat ir tarpkultūriškai tobulėsite. Skaičiuojama, kad kasmet mokosi apie 18 000 studentų, kurie yra atvykę iš kitų šalių. O kadangi Danijoje yra labai žemas nedarbo lygis – tai džiugina, kadangi laiko investicijos į mokslą atsiperka.

Vertinimo sistema

Danijos aukštosiose mokyklose naudojama vertinimo sistema yra 7-balė: 12 – puikiai, 10 – labai gerai, 7 – gerai, 4 – vidutiniškai, 02 – patenkinamai, 00 ir -3 reiškia, kad egzaminas yra neišlaikytas.

Kaip įstoti?

Yra nemažai tarpininkų, kurie padės sutvarkyti visus dokumentus ir pasirinkti tinkamą studijų programą. Visgi, tai padaryti savarankiškai taip pat gana paprasta.

  1. Pasirinkite universitetą ir pasirinkite studijų programą.
  2. Užpildykite stojimo anketą, kurią rasite pasirinktos aukštosios mokyklos internetiniame puslapyje.
  3. Prisekite motyvacinį laišką, stojimo dokumentus bei vertinimus.
  4. Patvirtinkite anglų kalbos žinias (testai dažniausiai atliekami online).

Gegužės-liepos mėnesiais vyksta stojimai, tad telieka laukti. Jeigu įstojote – gausite apie tai informaciją el. paštu. 

Danijos universitetai:

3135total visits,1visits today

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.